Amikor Lady Gaga egyetemre járt, 12 csoporttársa létrehozott egy Facebook-csoportot azzal a névvel: Stefani Germanotta, sose leszel híres. A Facebook ekkor még új volt, az emberek minden hülyeségért Facebook csoportokat hoztak létre: az ő ismerősei azt választották, hogy megszégyenítsék a törekvéseit.
Lady Gaga ekkoriban, mikor a NYU-ra járt, bárokban énekelt és zongorázott. Még kis szórólapokat is készített a saját produkciójának, ezzel próbált nagyobb közönséget csalogatni az eseményekre. A csoportban ezekből csináltak viccet, és azért szidták, amiért a figyelem középpontjában akar lenni, csípős megjegyzéseket tettek, mondván, kinek képzeli magát a lány?
Egy lány mesélt erről, aki szintén abban az időben járt az egyetemre. Látta a Facebook csoportot, nagyon sajnálta Stefanit, de persze nem tett semmit, és a dolog elfelejtődött. Mint meséli, évekkel később, amikor a vonaton utazott, a New York Magazine-t olvasgatta, amelyben Vanessa Grigoriadis portréja is szerepelt Lady Gagáról. A cikkben valahogy így volt a szöveg: „Mielőtt találkoztunk, arra gondoltam, hogy valaki, akinek a művészneve Lady (az igazi neve Stefani Joanne Germanotta), egy kicsit agyjátszós lesz..” – és ő itt sikoltott fel. Akkor állt össze benne, hogy a Facebook csoportban cikizett lány az, akit Lady Gagaként ismer.
Ekkor óriási elégtételt érzett, de, mint mondja szégyent is, amiért nem állt ki annak idején a lányért. Emellett pedig hálát. Hálát Stefaninak, amiért ő mindig elhitte magáról, hogy híres lesz, akkor is, amikor cikizték érte. Mert ez példamutató.
Lady Gaga zenei karrierje nehezen indult, és sok erőt kívánt tőle, de most ő lett az első nő, aki egyazon évben Oscar, Grammy és BAFTA és Golden Globe díjat is nyert.
Erre is utalt az Oscar köszönőbeszédében:
„Ha most otthon vagy, ülsz a kanapén, és ezt nézed, akkor annyit tudok mondani neked, hogy ez kemény munka. Nagyon sokáig dolgoztam keményen, és, tudod, ez nem a győzelemről szól. Ez a nem feladásról szól. Ha van egy álmod, küzdj meg érte. Mert nem az a kérdés, hogy mennyiszer utasítanak el, buksz el, vagy bántanak. Hanem hogy mennyiszer kelsz fel, vagy bátor és mész tovább.”
Nem mindannyian szeretnénk Lady Gagához hasonlóan világhírű énekesnők lenni, de vágyai mindannyiunknak vannak. És az ilyen történetek megerősítenek bennünket abban, hogy küzdjünk értük.
Kíváncsi vagyok, most a Facebook-csoport tagjai közül vajon mennyien próbálnak társaságban azzal menőzni, hogy ők Lady Gagával jártak együtt egyetemre.
Forrás: BoredPanda